Easy Bike MI5 2016

Modelový rok
2016

• , zakoupeno v CykloBEST Brno

Zatím testuji ale spokojenost.

Modelový rok
2016

Horské elektrokolo - model pro rok 2016

Nové uložení baterie, vyšší kapacita baterie.

Technické údaje:

Hmotnost včetně baterie: cca24 kg

Maximální rychlost s asistencí: 25 km/h

Bezkartáčový motor: 36V 250W

Ovládání elektro výbavy pomocí multifunkčního LCD displeje, 6 volitelných úrovní asistence elektromotoru

Hliníkový rám:

Al 6061, velikost 19 palců (480 mm)

Rozměry kola (mm):

D 1790 x Š 645 x V 1085

Maximální hmotnost jezdce: 100 kg

Baterie:

Li-NMC 36V 13Ah, hmotnost 3 kg. Články Samsung. USB port.

Výdrž baterie: 40-100 km. Závisí však na profilu zvolené cesty a na úrovni asistence

Přední vidlice:

Suntour XCT

Řazení:

Shimano, 3x7 rychlostí 27.5 palcová kola, pneu Schwalbe, kotoučové mechanické brzdy Tektro, pedály Wellgo

• průměrná výdrž
    • maximální celkový dojezd
    • vzhledem k celkovým najetým kilometrům v podstatě bezporuchový provoz
    • problém v kontaktech mezi baterií a rámem , projevil se po najetí 11500 kilometrů

tohle elektrokolo jsem koupil v polovině roce 2017 , dodnes jsem na něm najel 23 800 km , originál baterka vydržela 12 600 km , momentální repasovaná zatím zbylých 11 200 km ještě funkční , po najetí 11 500 km se začala projevovat závada kdy v průběhu jízdy kolo v podstatě náhle "vyhaslo" v servisu zkontrolovali co zmákli a veškerý problém nakonec byl v kontaktech baterky a rámu seřizovat se musí po každých 3000 až 4000 km nakonec jsem to vyřešil fixací gumovým popruhem , jinak vyměněno pár řetězů , pastorků , plášťů a brzdových destiček , jinak motor a všecko ostatní stále naplno funguje , špicovní elektrokolo , pokud náhodou vyhasne nadobro , kupuju znovu to samé nebo podobné

• všechno

už jsem ho měl a koupil jsem ho znovu a max spokojenost za ty peníze

• dojezd moc jsem tomu nevěřil,ale překvapen 160km.....PARÁDA
    • škoda jen,že tak velký display neukazuje čas a teplotu.

Na kole jsem najel cca 500km vždycky dojezd cca 150-160km možná i víc bych najel baterie 1 dílek zůstal nebo blikal tak jsem to nehrotil. 3 x nabito.
    Do kopců a táhlé roviny třeba s protivětrem baterie je super.
    Na delší výlety skvělá věc elektrokolo.
    Naprostá spokojenost.
    EASYBIKE MI5 27.5" koupeno 05.2018 cena 28000kč autokelly

• Vyjedu všechny kopce v okolí Bíliny,jen na 3 a prostřední talíř většinou.Na 3 jedu klidně 60 km a ubude mi jedna až dvě čárky.

• Vzhled
    • Dojezd
    • Levnější výbava Shimano odpovídá ceně
    • Hmotnost, ale tu kompenzuje pohon!

Za půl roku najeto 2tis km, v pohodě při běžné údržbě, tj seřizování brzd, řazení
    Jezdím trasy kolem 50km v členité krajině, roviny bez pomoci i mírné kopce, ale občas si "přilepším" asistencí 1-3, ubyde 1dílek...nejvic mi ubylo 4dilky po 70km s mnoha kopci..
    V extrémních kopcích motor nepomůže, a tam kde jsem musel tlačit normální kolo, tlačim i toto, s rozdílem že po držení +jede samo Asistence 1,kompenzuje hmotnost a u mne i 10let!Takže spokojenost, když chci "dřít" dávám minimálně pomocí, ale v kopcích si ulevim! Nedá se jet s normálními cyklisty do kopců, kolo nejede pomalu, takže na ně na kopci čekám, a pak poslouchám blbé připomínky
    Občas se ani nespotím...

• -dojezd
    • -asi váha,ale to se dá čekat od elektrokola
    • -hlavně zmatek okolo váhy někde se uvádí 24kg s baterií a někde bez kolo jsem nevážil tak nevím....ale v papírech mám kolo cca 20kg a baterie myslím 3.1kg

-10.5.2018 jsem zakoupil kolo.Přišlo v krabici tak jsem ho složil celkem pohoda stačí nasadit přední kolo a řídítka.Ale pro jistotu pak servis ohledně kontroly.Prohlídka 800kč.
    -Tak jsem vyjel pláště jsou dost vělké možná mohli být jiné o něco tenší
    -cca 40km rovina,kopce pak dokopce klasika.Po rovině bez asistence někdy 1 nebo 2,do kopce prudkého s asistencí na max a pohoda.Z baterie ubyl jeden dílek.Ujeto cca 60km ubyl další dílek baterie.Snažím se makat šetřím baterii.Jsem rekreační cyklista.Zadek nebolí ani záda nebo ramena a ani zápěstí což se divím.Po 60km už cítím trochu nohy a silný protivítr tak používám asistenci cca 3-4.Max je 6.Do kopce záchrana díky váze kola a moji váze cca 100kg.
    -Takže najeto 80km jsem celkem dojebaný,ale v pohodě.Z baterie zůstaly 2dílky z 5dílků.Možná bych najel cca 50km dle terénu,ale je pravda,že jsem baterii šetřil nevěděl jsem co a jak.
    takže počítám dojezd 130-150km.Průměr cca 17-20km s minimální asistencí.Takže s kolem jsem spokojen a mohu doporučit.Jinak jsem s kolem trekovým 4EVER CREDIT 2016 ujel max 40km a byl jsem dojebaný.Je pravda jen přes léto a kolo bylo ve směs ve sklepě takže jen sváteční výlet.

• , zakoupeno v CykloBEST Brno

Zatím testuji ale spokojenost.